هشدار هواشناسی نسبت به افزایش بارش‌های تابستانه در سیستان و بلوچستان

هشدار هواشناسی نسبت به افزایش بارش‌های تابستانه در سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی این اداره‌کل، گفت: از بعد از ظهر امروز با تقویت سامانه مونسون هند بارش های رگباری و تندبادهای موقت مناطق جنوبی و ارتفاعات مرکزی استان...

به گزارش سکایی نیوز - محسن حیدری بیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما در تکمیل این خبر بیان کرد :  از بعد از ظهر امروز با تقویت سامانه مونسون هند بارش های رگباری و تندبادهای موقت مناطق جنوبی و ارتفاعات مرکزی استان را فرا می‌گیرد. اثر مخاطره‌آمیز بارش‌های پیش‌رو سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی، برخورد صاعقه و بارش تگرگ، احتمال خسارت در پی وزش تندبادهای شدید است .

وی افزود: با توجه به ویژگی‌های سامانه های همرفتی و مخاطرات ناشی از آن توصیه می‌شود از تردد در حاشیه رودخانه‌های فصلی و اتراق در حاشیه آنها و رفتن به ارتفاعات خودداری شود. در شبانه روز گذشته نیز بارش‌های همرفتی بخش هایی از مناطق استان را فرا گرفت به طوری که از چهار ایستگاه شامل «کجدر» سرباز 11، «هلنچکان» قصرقند 5، «شیبان دامن» ایرانشهر 4 و شهر قصرقند 3 میلیمتر بارش گزارش شد .

وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی انتظار می‌رود فعالیت سامانه مونسون حداقل تا پنجشنبه در جنوب و ارتفاعات مرکزی استان ادامه داشته باشد .

حیدری از شدت گرفتن وزش بادهای 120 روزه در شمال استان خبر داد و افزود: پیش بینی می شود از سه‌شنبه پیش‌رو وزش بادهای 120 روزه در شمال استان شدت گیرد به طوری که در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا شود. توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیرضروری در فضای باز اجتناب شود و در ترددهای جاده‌ای احتیاط شود .

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر