موج جدید بارش های مونسون در راه سیستان و بلوچستان

موج جدید بارش های مونسون در راه سیستان و بلوچستان

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره‌کل گفت: از بعدازظهر امروز شنبه موج جدید بارش‌های مونسون فعال می‌شود که عمدتا ارتفاعات نیمه جنوبی و مرکزی این استان را در بر می‌گیرد.

به گزارش سکایی نیوز - محسن حیدری درتکمیل این خبر به خبرنگار ما می گوید : بارش‌های این سامانه رگباری است که احتمال بروز خسارت در اثر بادهای شدید لحظه‌ای، سیلابی شدن ناگهانی مسیل‌ها، وقوع صاعقه و بارش تگرگ در ارتفاعات جنوب و برخی نقاط ارتفاعات مرکزی سیستان و بلوچستان وجود دارد .

وی افزود : بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی پیش‌بینی می‌شود این بارش‌ها تا اواخر دوشنبه در سیستان و بلوچستان ادامه داشته باشد .

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: توصیه می‌شود مردم در طول این مدت از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و از صعود به ارتفاعات خودداری کنند .

وی از شدت گرفتن وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود از اواخر دوشنبه وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان شدت گیرد به طوریکه در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کاهش کیفیت هوا شود .

حیدری اظهارداشت: وزش باد با شدت کمتر در مناطق مرکزی، غرب و نوار شرقی سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد .

وی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود در زمان غبارآلود شدن هوا از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری و در ترددهای جاده‌ای احتیاط شود .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر