نقش آفرینی بانوان چابهاری در حوزه محیط زیست

نقش آفرینی بانوان چابهاری در حوزه محیط زیست

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: ورود زنان به عرصه های زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست از ضروریات جامعه شهری و روستایی و رو به توسعه شهرستان چابهار است.

به گزارش سکایی نیوز به نقل ازروابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان وحید پورمردان با بیان این مطلب که زنان نقش بسیار تاثیر گذار در توسعه ی یک جامعه دارند و نباید نقش زنان را در هیچکدام از عرصه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی برای تبدیل آن جامعه به یک جامعه ی پیشرفته و رو به توسعه نادیده گرفت، بیان کرد: اکنون وقت آن رسیده که تمام زنان جامعه ی بلوچ شهرستان چابهار در توسعه ی این شهرستان و بخصوص در عرصه های زیست محیطی  و حفاظت از محیط زیست  ورود کنند و مشارکت صددرصدی داشته باشند.

 

وی از همیاران این شهرستان و به خصوص بانوان خواست تا در مباحث آموزش حفاظت از محیط زیست با نمادهای قابل درک مردم بلوچ همچون زبان، موسیقی، داستان و غیره با کارشناسان این اداره همکاری کنند و اگر نیاز به راهنمایی داشتند از آنها دریغ نکنند.

 

وی همچنین به نقش زنان در مدیریت پسماندهای خانگی و تفکیک زباله از مبدا اشاره کرد و افزود : از زنان جامعه ی بلوچ شهرستان چابهار خواست درهای باز مشارکت در حفظ محیط زیست را به روی خود نبندند چرا که حفظ محیط زیست خود از اولین نشانه های پیشرفت یک جامعه محسوب می شود.

 

پورمردان می گوید : درهای اداره حفاظت محیط زیست چابهار به روی همه ی اقشار این شهرستان فارغ از هر نوع جنسیت و قوم و نژادی باز است و ما از هر گونه حرکت و مشارکت  مردمی جهت حفاظت از محیط زیست استقبال می کنیم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر