امام جمعه زاهدان:بیان واقعیت‌ها برای مردم امیدآفرین است

امام جمعه زاهدان:بیان واقعیت‌ها برای مردم امیدآفرین است

نماینده ولی فقیه در سیستان ‌و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: بیان واقعیت‌ها و اقدامات انجام شده از سوی مسولان در شرایط سختی‌ و مشکلات برای مردم امیدآفرین است.

 

به گزارش سکایی نیوز - حجت الاسلام و المسلمین مصطفی محامی شامگاه چهارشنبه در دیدار اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان ضمن تبریک دهه اول ذی‌الحجه و اعیاد قربان و غدیر، روزها و شب‌های پیش رو را به استناد آیات و روایات مختلف مهم و مورد اتفاق همه مذاهب و فرق اسلامی توصیف کرد و اظهارداشت: اهمیت عید غدیر را از اقدام پیامبر اکرم(ص) در جمع کردن همه مردم آن هم در گرمای طاقت‌فرسا و همچنین توقف چند روزه در محل این واقعه مهم، می‌توان دریافت .


رییس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان با استناد به گزارش اعضای جلسه در مورد حضور افراد با مذاهب مختلف و گرایش‌های متنوع در خانه مطبوعات استان، تصریح کرد: اگر سیستان‌وبلوچستان به عنوان پایتخت وحدت اسلامی شناخته شده، خانه مطبوعات نمونه‌ای بارز از آن بوده که عملکردشان شایسته تقدیر و قابل افتخار است .


رییس شورای راهبردی سیستان و بلوچستان   با تاکید بر نقش مطبوعات در پیشرفت همه‌جانبه هر جامعه، خاطرنشان کرد: مباحث فرهنگی زیربنای رشد و توسعه همه‌جانبه کشور بوده   و توسعه فرهنگی در توسعه سایر بخش‌ها از جمله اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و علمی مؤثر است و مطبوعات با توجه به دامنه تاثیرگذاری بالا نقش بسیار پررنگی در این زمینه دارند .


حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به وجود مشکلات و سختی‌ها در همه کارها خواستار حضور جدی مطبوعات در عرصه‌های مختلف شد و خطاب به اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات بیان کرد: باید با روحیه‌ای بسیجی، حرکتی جهادی داشته باشید و مشکلات و سختی‌ها شما را ناامید نکند و مانعی برای ادامه راه نباشد .


نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان وظیفه عمده مطبوعات را بیان واقعیت‌های جامعه دانست و عنوان کرد: بیان واقعیت‌های مثبت و منفی جامعه با رعایت عدالت و اعتدال از مهمترین وظایف اهالی رسانه و مطبوعات است .


رییس ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر سیستان و بلوچستان   بیان درد دل‌ها، مشکلات و مطالبات مردم   را ضروری عنوان کرد و گفت: گسترش فرهنگ مطالبه‌گری صحیح در بین مردم از مهمترین وظایف اهالی رسانه و مطبوعات محسوب می‌شود   و مردم نیز باید نسبت به سرنوشت خود احساس مسوولیت و دغدغه داشته باشند و این مصداق امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر است .


حجت الاسلام و المسلمین محامی با اشاره به نقش دوگانه‌ مطبوعات و لزوم برخورداری از نگاه دوجانبه، ادامه داد: مطبوعات با انعکاس درددل‌ها، در قبال مردم و با تبیین خدمات ارائه شده در قبال مسوولان این نقش را ایفا می‌کنند و بیان واقعیت‌ها می‌تواند در همین شرایط سختی‌ها و مشکلات، برای مردم امید آفرین باشد .


نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان با تاکید بر رعایت انصاف در نقد، به سه لازمه این مهم اشاره کرد و افزود نیت اصلاح و حل مشکلات و اجتناب از تسویه حساب های شخصی؛ ارزیابی درست و جامع و همچنین ارائه راهکار در کنار بیان نقاط ضعف و قوت از لوازم نقد منصفانه است .


رییس شورای راهبردی سیستان و بلوچستان   با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ نقدپذیری در میان مسوولان، اعلام کرد: آمادگی این را داریم که انتقادهای مطبوعات را از خود ما شروع شود و شنونده نقطه نظرات در این‌باره باشیم و همچنین برای مقالات و دیدگاه‌های برتر هدیه‌ای قائل شویم .


حجت الاسلام و المسلمین محامی خواستار افزایش تلاش‌ها در زمینه تولید محتوای مورد نیاز سیستان و بلوچستان   در مطبوعات شد و تصریح کرد: برای رسیدن به این مهم لازم است هم به مهارت‌افزایی نیروهای رسانه‌ای و هم به رشد محتوایی آنها از طریق ارائه راهکارهای کارشناسی و علمی، توجه شود .


وی بیان کرد: با گسترش فضای مجازی به رسانه‌های مکتوب توجه کمتری می‌شود و باید در تدوین آیین‌نامه‌های جدید این مسأله را در نظر گرفت .


حجت الاسلام و المسلمین محامی خواستار تهیه فهرستی از مشکلات و موانع پیش روی خبرنگاران شد و ادامه داد: برای حل مشکلات، فهرستی بر اساس اولویت‌ها تنظیم شود تا بتوانیم به تدریج با پیگیری‌های لازم مشکلات را به حداقل برسانیم .


لازم به ذکر است در ابتدای دیدار   حسین مسگرانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان   و اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات این استان به طرح مسائل و مشکلات پیش روی خبرنگاران و اهالی رسانه و مطبوعات پرداختند

. انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر