مادرانی کرونایی نوزادان را از شیر طبیعی محروم نکنند

مادرانی کرونایی نوزادان را از شیر طبیعی محروم نکنند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: مادرانی مبتلا به ویروس کرونا با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی نوزادان را از شیر طبیعی محروم نکنند.

به گزارش سکایی نیوز - دکتر   سید مهدی طباطبایی روز چهارشنبه   در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: برنامه‌های مدونی برای تغذیه با شیر مادر بویژه در زمان ابتلای مادران به کرونا طراحی شده که با مشاوره مادران با کارشناسان مراکز جامع سلامت هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد .

وی ادامه داد: در صورت ابتلای مادر به ویروس کرونا در اواخر بارداری و در حین تولد نوزاد   احتمال ابتلای نوزاد به کرونا زیاد است و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی زمینه ساز پیشگیری است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: امکان ابتلا به کرونا و نیاز به بستری در کودکان زیر یکسال و کودکان دارای   نقص ایمنی، مبتلا به سرطان و   نارسایی کلیه نسبت به سایر کودکان بیشتر است .

وی اظهارداشت: والدین به علت ترس از کرونا واکسیناسیون کودکان را به تاخیر نیندازند و با مراجعه به مراکز بهداشتی و درمانی واکسیناسیون کودکان را تکمیل کنند .

طباطبایی با اشاره به این نکته که مادران باردار نیز در ریسک بالاتری برای ابتلا به کرونا هستند و با شدت بیشتری باید نسبت به رعایت نکات بهداشتی اقدام کنند، افزود: تماس نوزاد با فرد مبتلا بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیز از مهمترین عوامل ابتلا   به کروناست .

 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر