هشدار هواشناسی نسبت به طغیان رودخانه‌ها در ۷ استان

هشدار هواشناسی نسبت به طغیان رودخانه‌ها در ۷ استان

سازمان هواشناسی در هشدار سطح زرد از فعالیت سامانه بارشی طی سه روز آینده در۷ استان کشور خبر داد که منجر به بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه خواهد شد.

به گزارش سکایی نیوز - بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، فعالیت این سامانه از امروز جمعه‌آغاز می شود که در پی آن رگبار باران رعد و برق و وزش باد شدید موقت استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان و شمال غرب خراسان شمالی را در برمی‌گیرد .

برای روز شنبه هم   در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال کردستان، شمال زنجان و شمال خراسان شمالی، گلستان این وضعیت تکرار خواهد شد .

روز یکشنبه این پدیده آب و هوایی استان‌های اردبیل، شمال زنجان، ارتفاعات و دامنه‌های مازندران و گلستان را در می‌گیرد و اواخر وقت یکشنبه ۲۲ تیرماه از کشور خارج می‌شود .

سازمان هواشناسی در خصوص احتمال بالا آمدن ناگهانی آب مسیل‌ها و رودخانه‌ها و برخورد صاعقه هشدار داده و تاکید کرده   از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها جلوگیری شود .

همچنین این سازمان در اخطار دوم از وزش باد شدید و خیزش موقت گردوخاک بویژه در ساعت بعدازظهر و اوایل امشب    درخراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، شرق کرمان، سمنان، اصفهان، قم و مرکزی و پایان ان در روز دوشنبه خبر داده است. اثر این مخاطره کاهش دید افقی و کیفیت هوا اعلام شده است .

سازمان هواشناسی در خصوص وضعیت کلی آب   و هوای ۲۴ ساعت آینده از   رگبار باران و وزش باد در شمال غرب کشور، رگبار پراکنده در سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و پیش بینی وزش بادهای شدید از امروز تا یکشنبه در شرق و جنوب شرق کشور خبر داد .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر