هشدار دوباره هواشناسی نسبت به جولان بادهای 120 روزه

هشدار دوباره هواشناسی نسبت به جولان بادهای 120 روزه

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل گفت: از جمعه مجدد با تقویت جریانات شمالی، وزش بادهای 120 روزه در شمال استان شدت می گیرد و گردوغبار حاصل شرایط کیفی هوا را از...

 به گزارش سکایی نیوز - محسن حیدری در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از روز جمعه تا یکشنبه وزش بادهای 120 روزه در شمال استان شدت می گیرد به طوریکه علاوه بر پنج شهرستان شمالی با شدت کمتر همراه با گردوغبار در بعدازظهرجمعه در زاهدان و سایر مناطق مرکزی همراه خواهد شد.

 
وی افزود: علاوه بر زاهدان و نواحی مرکزی، وزش باد با شدت کمتر همراه با گردوغبار در مناطق غربی از شورگز تا سواحل و شرق استان از میرجاوه تا سراوان نیز حاکم می شود.
 
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به شدت وزش باد انتظار می رود وزش باد سبب خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا با احتمال خسارت به تأسیسات و محصولات کشاورزی شود.
 
حیدری خاطرنشان کرد: توصیه می شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری و در ترددهای جاده ای به ویژه محورهای مواصلاتی شمال استان احتیاط شود.
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر