رشد فضای سبز نیازمند همکاری مردم است

رشد فضای سبز نیازمند همکاری مردم است

شهردار زاهدان : طی چند سال اخیر رشد مناسبی در حوزه فضای سبز داشته‌ایم اما نیازمند کمک و همیاری مردم در این بخش هستیم.

به گزارش خبرنگار سکایی نیوز – عبدالقادر پربار ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد : چهار میلیون متر مربع آسفالت امسال در زاهدان   انجام خواهد شد و این در حالیست که پارسال تنها ۲ میلیون متر مربع آسفالت در   شهر اجرا شده است

وی افزود : اگر با همین روند رو به پیشرفت آسفالت زاهدان پیش برود   تا سه سال آینده تمام مناطق شهری این شهر   آسفالت خواهد شد .

شهردار زاهدان در بحث کرونا و ضد عفونی شهری گفت: این شهرداری   از اولین مناطق و پیشتاز در حوزه بهداشت شهری از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون بوده است .

 

پربار با اشاره به   فضای سبز شهر زاهدان افزود طی چند سال اخیر رشد مناسبی در حوزه فضای سبز داشته‌ایم اما نیازمند کمک و همیاری مردم در این بخش هستیم .   

وی گفت : نظافت شهر یک ضرورت مهم   جهت حفظ سلامت شهر و شهروندان، ارتقای سیما و منظر شهری و در نهایت رضایت‌مندی مردم است .

شهردار زاهدان تصریح کرد: برنامه‌های مناسبی برای افزایش سرانه فضای سبز شهر   انجام شده و در این مسیر نیازمند کمک مردم هستیم .

وی اظهار داشت: در خصوص معضل زباله‌گردی، آسیب شناسی و راهکارهای اساسی   برای برطرف کردن آن توسط شهرداری   ارائه شده است .

شهردار زاهدان گفت آگاهی بخشی در جامعه امری بسیار مهم است و در این حوزه رسانه‌ها بسیار کمک کننده هستند .

وی بیان کرد: تنها پنج   درصد درآمد شهرداری زاهدان   از محل بودجه دولتی تامین می‌شود و بقیه   در آمدها از طریق عوارض مردمی است .

 

پربار با بیان اینکه شهر زاهدان به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده گفت: ۶ کارخانه بزرگ آسفالت به صورت همزمان کار تامین قیر مورد نیاز این شهر را تامین می‌کنند و کل ظرفیت حوزه آسفالت سیستان و بلوچستان در حال استفاده است .

وی عنوان کرد : ۱۳۰ دستگاه ماشین آلات عمرانی و خدماتی در سال جدید خریداری و بزودی وارد چرخه خدمات شهری زاهدان خواهد شد که این امر باعث ارتقای کیفیت خدمت رسانی به مردم می‌شود .

  وی خاطرنشان کرد: ۳۲ مرکز ضایعاتی از ابتدای سال تا کنون در زاهدان پلمب   و ۷۰ دستگاه خودروی حمل ضایعات نیز   توقیف شده است .

پربار با بیان اینکه اتفاقات خوبی در حوزه پیاده روها، ورودی شهر و پارک‌های خطی در دست انجام است گفت: ۶ تقاطع غیر هم سطح و مورد نیاز در شهر زاهدان انجام خواهد شد .

وی با بیان اینکه همه بلوارهای شهر زاهدان لوله گذاری آب شده‌اند بیان کرد: ۱۱۰ کیلومتر شبکه آبیاری در سطح شهر   وجود دارد که ۵۷ کیلومتر آن تنها در سال ۹۸ انجام شده است.

 
 
 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر