رونق تجارت در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در روزهای کرونایی/ پهلوگیری پنجمین کشتی ترانزیتی هند به افغانستان در بندر شهید بهشتی

رونق تجارت در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور در روزهای کرونایی/ پهلوگیری پنجمین کشتی ترانزیتی هند به افغانستان در بندر شهید بهشتی

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پنجمین کشتی حامل کالای اساسی هند به افغانستان از ابتدای سال ۹۹ تاکنون در بندر شهید بهشتی چابهار پهلوگیری کرد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.

به گزارش سکایی نیوز – دکتر بهروز آقایی مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در تکمیل ین خبر به خبرنگار ما گفت : طبق برنامه از پیش تعیین شده، پنجمین پارت از محموله های ترانزیتی در قالب سری جدید ترانزیت کالای اساسی از هندوستان به افغانستان از طریق بندر چابهار وارد و بلافاصله عملیات تخلیه آن آغاز شد.

 

وی افزود : پارت اول تا چهارم این محموله نیز در مجموع به وزن 31 هزار تن از روزهای پایانی فروردین ماه و در شرایطی که  ویروس کرونا بر همه جهان غلبه کرده است، در این بندر استراتژیک پهلو گرفت. که این میزان برابر با ۱۵ سال گذشته از سال ۸۰ تا سال ۹۵ می باشد

 

به گفته این مقام مسئول، پنجمین کشتی ترانزیتی هندوستان به افغانستان با محموله ای به وزن 7 هزار و 500 تن و در قالب 300 دستگاه کانتینر؛ یکشنبه هشتم تیرماه وارد بندر شهید بهشتی شد.

 

آقایی با اشاره به خروج این کالا به صورت حمل یکسره از بندر چابهار به سمت مرز افغانستان، اضافه کرد: دیگر محموله های ترانزیتی هند به افغانستان نیز با ترافیک بسیار مطلوب از طریق این بندر بزرگ اقیانوسی وارد و به مقصد ارسال می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: چهار بخش اول از گندم اهدایی دولت هند پس از تخلیه از کشتی در بندر شهید بهشتی چابهار، بارگیری و از طریق مرز میلک - زرنج به افغانستان منتقل شد.

 
 
 
 
 

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر