اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به سیستان و بلوچستان

اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به سیستان و بلوچستان

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی سیستان و بلوچستان گفت: افزون‌بر ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی امسال به این استان اختصاص یافته است.

به گزارش سکایی نیوز  به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان - ماندانا زنگنه در تکمیل این خبر بیان کرد : سال گذشته با هماهنگی و همکاری دستگاه‌ها و بانک‌های عامل ۵۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۹ هزار طرح به سیستان و بلوچستان اختصاص داده شد که   حدود ۱۴ هزار شغل ایجاد کرد .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: امسال مرحله پنجم تسهیلات ابلاغ شده   و فرآیند اجرایی آن از هفته آینده شروع می‌شود .

وی گفت: امسال با مدیریت و نگاه ویژه‌ منابع تسهیلاتی را به طرح‌هایی که مبتنی بر مزیت‌های نسبی سیستان و بلوچستان   است و صادرات گرا هستند با اولویت طرح‌های نیمه تمام اختصاص می‌دهیم .

وی افزود: سیستان و بلوچستان در سال گذشته رتبه سوم جذب این تسهیلات را به دست آورده است .

 

زنگنه بیان کرد : چهار بانک   همانند سال گذشته عامل پرداخت تسهیلات هستند و با توجه به اینکه سیستان و بلوچستان بیشترین جمعیت روستایی را دارد بیشترین مبلغ تسهیلات روستایی در مرحله پنجم نیز   به این استان   اختصاص داده شده است .

وی افزود: طرح‌هایی که بتوانند تکمیل زنجیره ارزش افزوده، صادرات گرا و مبتنی بر مزیت‌های نسبی باشند باید شناسایی و صاحبان سرمایه را به این سمت سوق دهیم .

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی سیستان و بلوچستان یکی از منابع تسهیلات دیگری که در سال ۹۹ به این استان اختصاص پیدا کرده را   طرح مشاغل خانگی عنوان کرد و افزود: این تسهیلات شامل پنج   میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان   بوده که اختصاص پیدا کرده است .

وی تصریح کرد: طرح‌هایی که قابلیت اجرا در بحث مشاغل خانگی دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شود و اگر در قالب طرح‌های پشتیبان اختصاص پیدا کند می‌توانند تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان از این تسهیلات بهره‌مند شوند که نیاز است متقاضیانی که پیگیری دریافت تسهیلات مشاغل خانگی هستند به دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای اخذ مجوز مراجعه و در سامانه مربوطه نامنویسی و از این تسهیلات استفاده کنند .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر