توزیع 30 هزار قطعه بچه ماهی در استخرهای پرورش زهک / ایجاد اشتغال حدود ۷۰۰ نفر در بخش آبزی پروری در سیستان

توزیع 30 هزار قطعه بچه ماهی در استخرهای پرورش زهک / ایجاد اشتغال حدود ۷۰۰ نفر در بخش آبزی پروری در سیستان

رییس اداره شیلات زهک در شمال سیستان و بلوچستان گفت: مرحله نخست توزیع بچه ماهی گرمابی در بین آبزی پروران این شهرستان با توزیع ۳۰ هزار قطعه بچه ماهی از ۲ گونه آمور و گونه بومی سفیدک (شیزوتوراکس زارودنی )انجام...

به گزارش سکایی نیوز - رضا ناصحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت : این بچه ماهیان همچون  سال‌های گذشته از مرکز بازسازی ذخایر ماهی زهک که در زمینه تولید و تامین بچه ماهیان گرمابی موردنیاز استخرها و منابع آبی سیستان و بلوچستان فعالیت دارد، تامین شده بود .

وی افزود : انتظار می رود   با توجه   به استقبال گسترده پرورش دهندگان ماهی و توسعه فعالیت‌های آبزی پروری در شهرستان، روند توزیع رایگان بچه ماهی گرمابی طی چندین مرحله دیگر صورت گیرد   که با ماهی‌دار شدن استخرهای متقاضیان زمینه اشتغال حدود ۷۰۰ نفر در بخش آبزی پروری فراهم می‌شود .

رییس اداره شیلات زهک با اشاره بر   مهمترین دلایل توسعه فعالیت‌های شیلاتی در این شهرستان گفت : منابع آبی مستعد نظیر چاه نیمه‌ها و چاهک‌های کشاورزی، سودآوری مناسب فعالیت‌های پرورش ماهی و تاثیرات پساب خروجی استخرها بر افزایش راندمان محصولات کشاورزی و دامی است .

وی افزود تاکنون بیش‌از ۱۲۵ هزار قطعه بچه ماهی گرمابی از محل پروژه تولید بچه ماهی توسط جوامع روستایی شهرستان زهک (پروژه سال ۹۸) تولید و به منظور بازسازی ذخایر ماهیان و ایجاد اشتغال در قالب فعالیت‌های صید و صیادی و عرضه ماهی   در منابع آبی جنوب سیستان و بلوچستان   رهاسازی شده است .

وی ادامه داد سال گذشته تولیدکنندگان موفق بچه ماهی در شهرستان زهک در مجموع حدود   ۴۵۰ هزار   قطعه بچه ماهی گرمابی از گونه‌های آمور و کپور معمولی را تولید کردند   که از این تعداد حدود ۳۰۰ هزار   قطعه بچه ماهی به خارج از سیستان و بلوچستان   و بقیه در سطح استان به فروش رسیده است .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر