تجارت و ترانزیت مهمترین مزیت سیستان و بلوچستان است

تجارت و ترانزیت مهمترین مزیت سیستان و بلوچستان است

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس سند آمایش سرزمین؛ تجارت و ترانزیت مهمترین مزیت این استان است که باید مردم از آن بهره‌مند شوند.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری استان  - احمدعلی موهبتی شامگاه   شنبه در نشست با مدیران اقتصادی استانداری و مدیرعامل سازمان همیاری و شهرداری سیستان و بلوچستان   با تاکید بر واگذاری برخی از فعالیت‌ها و خدمات در محل بازارچه‌های مرزی استان به سرمایه گذاران و سازمان همیاری و شهرداری اظهارداشت: نگاه به مرز باید از تهدید به نگاه فرصت عوض شود و به جای دیوارکشی در مرز، با تقویت و حمایت از سرمایه‌گذاران، منافع آن عاید مردم شود .

وی بیان کرد: انتظار می‌رود   فعالیت بازارچه‌ها به گونه‌ای باشد که دامنه آن، جمع کثیری از مردم سیستان و بلوچستان را بهره‌مند کند به طوریکه از کوله‌بری تا تجارت معمول که غرفه‌داران هستند و تجارت کلان؛ همه مردم به صورت مستقیم و غیر مستقیم نفع ببرند .

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: فرصت خدمت به مردم خیلی کوتاه است بنابراین باید از فرصت‌ها برای خدمتگزاری به مردم و توسعه همه جانبه نهایت استفاده را کرد .

وی در رابطه با میزان صادرات از بازارچه‌های سیستان و بلوچستان در سه ماهه نخست سالجاری عنوان کرد میزان صادرات ار بازارچه‌های استان   در این مدت ۱۰ درصد افزایش داشته و این در حالیست که فعالیت بازارچه‌ها در سه ماه ابتدایی سالجاری به دلیل   تعطیلات نوروز و تعطیلات ناشی از بیماری کرونا تعطیل بوده است .

  موهبتی ادامه داد: در بحث صادرات از بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان   روند رو به رشدی را شاهد هستیم .

وی بیان کرد: امیداوریم تا پایان شهریور میزان صادرات و درآمد بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان از کل صادرات و درآمد سال گذشته افزایش پیدا کند .

استاندار   سیستان و بلوچستان با اشاره به تحریم‌های ظالمانه علیه کشور افزود: باید با بهره‌گیری از ظرفیت مرزها با همه توان صادرات را تقویت کرد .

در این نشست سیده ثریا سیدزاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری،   ماندانا زنگنه سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری،   مبین علی میر مدیر بازارچه‌های مرزی و احمد دهمرده مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های سیستان و بلوچستان   و چند تن از مدیران کل ستادی مرتبط، به ارائه گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در حوزه صادرات و بازارچه های مرزی استان پرداختند .

همچنین در این نشست   بر تسهیل شرایط برای حضور سرمایه گذاران در بازارچه‌ها و همچنین تعیین نوع بهره‌برداری از بازارچه‌ها و تعیین تکلیف ساختمان‌ها و تاسیسات بازارچه‌های تازه ساخته شده در استان تاکید شد .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر