روزهای پایانی مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در سیستان وبلوچستان

روزهای پایانی مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در سیستان وبلوچستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: سیر نزولی میزان مبارزه با ملخ‌های صحرایی در این استان طی روزهای اخیر نشان از کاهش هجوم این آفت خطرناک به اراضی کشاورزی منطقه است.

به گزارش سکایی نیوز - محمدعلی نیکبخت در گفت‌وگو با خبرنگار ما می گوید تاکنون ۱۸۱ هزار و ۵۸۶ هکتار از مراتع و اراضی کشاورزی سیستان و بلوچستان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده که ۸۲ هزارو ۵۲۳ هکتار علیه ملخ صحرایی بالدار و ۹۹ هزارو ۶۳ هکتار علیه پوره ملخ بوده است   .


وی افزود در بین ۱۵ شهرستان درگیر مبارزه با ملخ صحرایی، شهرستان‌های نیکشهر، بمپور، ایرانشهر و کنارک بیشترین میزان مبارزه را داشته‌اند .

رییس سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان بیان کرد : با وجود سطح وسیع مبارزه   تلاش شبانه روزی همکاران و بهره‌برداران علیه این آفت جهانی باعث شده که آسیب قابل ملاحظه‌ای به مزارع و باغات کشاورزان وارد نشود .

وی خاطرنشان کرد ملخ صحرایی مهاجر برای تابستان گذرانی به تدریج از سیستان و بلوچستان   خارج شده و به مناطقی بین کشورهای هند و پاکستان مهاجرت خواهد کرد و براساس پیش‌بینی‌های فائو   نسل‌های جدید این آفت مجدد در پاییز به سمت ایران و این ستان   هجوم می‌آورد .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر