هشدار هواشناسی در خصوص سرعت باد و ارتفاع موج

هشدار هواشناسی در خصوص سرعت باد و ارتفاع موج

هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص شدت بادهای 120 روزه منطقه سیستان هشدار نارنجی صادر کرد.

به گزارش سکایی نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل هواشناسی استان – دوست محمد کلیم معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی با اعلام این خبر بیان کرد : از امروز شدت بادهای 120 روزه در شمال سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد.

وی افزود : فردا وزش باد در این منطقه سرعت بیشتری دارد و سبب خیزش گرد و خاک، کاهش دید و کیفیت هوا می‌شود و احتمال خسارت به تاسیسات و محصولات کشاورزی هم وجود دارد.

وی به مردم شمال سیستان و بلوچستان توصیه کرد: از تردد غیر ضروری در زمان غبارآلود بودن هوا خودداری کنند و در ترددهای جاده‌ای با احتیاط حرکت کنند.

بعدازظهر یکشنبه از شدت باد در این منطقه کاسته خواهد شد.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان همچنین گفت: این اداره کل در خصوص افزایش ارتفاع موج در سواحل دریای عمان هم هشدار زرد صادر کرده است.

کلیم گفت: از اواخر وقت امروز تا پایان روز دوشنبه دریای عمان متلاطم است و احتمال افزایش طول موج بین یک و نیم تا دو و نیم متر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه احتمال آسیب دیدن قایق‌های کوچک در این بازه زمانی وجود دارد به صیادان توصیه کرد: از تردد هر گونه قایق‌های سبک و تفریحی در سواحل چابهار پرهیز شود و تمهیدات لازم برای فعالان دریایی در این زمینه اندیشیده شود .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر