سالانه بیش‌از یک میلیون تن از محصولات کشاورزی در ایرانشهر روانه بازار می گردد

سالانه بیش‌از یک میلیون تن از محصولات کشاورزی در ایرانشهر روانه بازار می گردد

مدیر جهاد کشاورزی ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بیش‌از یک میلیون تن انواع محصولات زراعی و باغی از زمین‌های کشاورزی این شهرستان برداشت و روانه بازار می‌شود.

به گزارش سکایی نیوز - مجید فیاضی صبح امروزدر گفت‌وگو با خبرنگار ما بیان کرد : شهرستان ایرانشهر با دارا بودن شرایط آب و هوایی و زمین مناسب به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی در سیستان و بلوچستان مطرح است .

وی افزود : ایرانشهر در بخش کشاورزی سرآمد محصولات تولیدی است که برداشت   ١٠ هزار تن گندم، ٨٠٠ هزار تن یونجه، هفت هزار تن ذرت دانه‌ایی، ۵ ٠ هزار تن ذرت علوفه‌ایی، برداشت حدود ۵ ٠ هزار تن ارقام مختلف خرما، برداشت بیش‌از ١١هزار تن خیار، ۲ هزار تن گوجه فرهنگی، برداشت ٧٠ تا ٨٠ هزار تن هندوانه و ١٠ هزار تن خربزه، برداشت ٢٠ هزار تن پیاز و بیش‌از ۶ ٠٠ تن مرکبات و پرورش سالیانه ٢٠٠ تن ماهی از جمله قابلیت‌های این شهرستان است .

مدیرجهادکشاورزی ایرانشهر گفت : این شهرستان دارای حدود ٢٠ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی است که بیش‌از ١٢ هزار بهره‌بردار در آن مشغول بکار هستند .

وی بر استفاده بهینه از منابع آبی تاکید کرد و گفت : با توجه به پرداخت ٨ ۵ درصد هزینه‌های اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار باید کشاورزان نسبت به تجهیز زمین‌های خود به آبیاری نوین اقدام کنند .

  فیاضی تصریح کرد: بخش خصوصی نیز می‌تواند نسبت به سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی با توجه به ظرفیت شهرستان ایرانشهر ورود کنند .

وی افزود: با برنامه‌ریزی صحیح می‌توان در بخش کشاورزی زمینه اشتغال تعداد زیادی از مردم را فراهم کرد و گام مهمی در افزایش تولید در سال جهش تولید برداشت .

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر