برگزاری جشن های دهه کرامت در سیستان و بلوچستان

برگزاری جشن های دهه کرامت در سیستان و بلوچستان

گفت: امسال جشن های دهه کرامت و روز قلم متفاوت با سال های گذشته و از دریچه مجازی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سکایی نیوز حسین مسگرانی  در نشست خبری با اصحاب رسانه با تبریک دهه کرامت بیان کرد: امسال جشن های دهه کرامت و روز قلم متفاوت با سال های گذشته برگزار می شود، چراکه قرار بود در برخی مساجد جشن ها و برنامه های فرهنگی و هنری برپا شود، اما با توجه به مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونا، امکان برگزاری برنامه ها با حضور مردم وجود ندارد.

 

وی با بیان این که در شهرهایی که از نظر کرونا وضعیت قرمزی دارند، تغییراتی در برنامه ها رخ داد، افزود : برنامه های فرهنگی و هنری در این نقاط در قالب فضای مجازی برگزار می شود و در شهرهای سفید اجرای برنامه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همراه خواهد بود.

 

مسگرانی خاطرنشان کرد : با توجه به این که ایام به نام حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) مزین شده است، انتظار می رود دستگاه های دولتی و سازمان های غیر دولتی با استفاده از ظرفیت های خود، نسبت به برگزاری برنامه های ویژه اقدام کنند.

 

به گفته وی، برنامه هایی با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی و با هدف ایجاد شرایط شاد و فرهنگی به میزبانی سراوان در دست اجرا بود، که مقرر شد این برنامه نیز به صورت مجازی برگزار شود که در این راستا، آثار ضبط و در فضای مجازی منتشر و داوری می شود.

 

مسگرانی با اشاره به برنامه های روز قلم نیز گفت: در راستای بزرگداشت این روز، ستادی تشکیل و قرار شد از اهالی قلم، شخصیت های فرهنگی و هنری که آثارشان منتشر شده است تقدیر شود، همچنین آثار آن ها در محل مجتمع فرهنگی هنری زاهدان به نمایش گذاشته می شود.

 

وی ادامه داد: برگزاری نشست هایی با حضور شخصیت های فرهنگی، تجلیل از مفاخر، نشست های کارگاهی برای نویسندگان، اندیشمندان و اصحاب علم و دانش با محوریت ادبیات بومی و ضبط و نمایش آن از طریق فضای مجازی از دیگر برنامه های این اداره کل به مناسبت روز قلم است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر