اطلاعات هواشناسی در بهبود عملکرد ضدعفونی شهرها موثر است

اطلاعات هواشناسی در بهبود عملکرد ضدعفونی شهرها موثر است

رییس اداره هواشناسی دریایی چابهار گفت: با توجه به تأثیر شرایط آب و هوایی بر ضدعفونی معابر و محیط‌های باز نیاز است به صورت روزانه اطلاعات سمت و سرعت باد، دمای هوا و پدیده حاضر به ستاد مقابله با کرونای شهرستان...


به گزارش سکایی نیوز - محمدرضا سالاری فنودی در تکمبل این خبر  اظهار داشت: بحث گندزدایی و ضدعفونی معابر نیاز به شرایط آب و هوایی خاص داشته و باید سعی شود تا در زمانی صورت گیرد که وزش باد و گردوخاک یا بارش باران نداشته باشیم.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه «کلر» پایه مواد ضد عفونی کننده شهر است توصیه شد تا مسوولان شهری به رفتارهای دمایی موثر بر ضد عفونی با این ماده توجه کنند.
 
رییس اداره هواشناسی چابهار با بیان اینکه دما در میزان جذب کلر و هم در اثر میکروب کشی آن موثر است، تصریح کرد: هرچه دما بالاتر رود خاصیت ضد میکروبی کلر افزایش خواهد یافت به همین دلیل در حرارتهای کم و سرما مقدار بیشتری کلر به آب تزریق می‌شود.
 
وی افزود: همچنین وقوع گرد و غبار در فرایند ضد عفونی تاثیر دارد برای همین منظور به مسوولان شهری توصیه شود حتی الامکان در زمان‌هایی که کمترین غبار یا آلودگی فضایی در شهر است عملیات صدعفونی را انجام دهند.
 
فنودی ادامه داد: شهرداری چابهار که وظیفه ضدعفونی کردن معابر شهر را برعهده دارد، اطلاعات مورد نیاز را روزانه از هواشناسی دریافت می‌کند.
 
انتهای پیام.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر