هواشناسی زهک رتبه نخست ایستگاه‌های کشاورزی کشور را کسب کرد

هواشناسی زهک رتبه نخست ایستگاه‌های کشاورزی کشور را کسب کرد

ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی زهک رتبه نخست ارزیابی کمی و کیفی مراکز تحقیقات کشاورزی سازمان هواشناسی کشور را کسب کرد.


سکایی نیوز - محمود دیانتی اظهار داشت: در ارزیابی ماه فوریه ۲۰۲۰ سازمان هواشناسی کشور، ایستگاه هواشناسی کشاورزی زهک به همراه تعدادی از ایستگاه‌های هواشناسی کشاورزی کشور با کسب ۱۰۰ درصد امتیاز این بخش به صورت مشترک در رتبه‌های نخست قرار گرفتند.
 
وی افزود: سازمان هواشناسی کشور به صورت ماهانه فعالیت ۳۸ مرکز تحقیقات هواشناسی کشاورزی کشور را از طریق شاخص‌های کمی و کیفی ارزیابی می‌کند.
 
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: ثبت اطلاعات روزانه در پایگاه ( agromet)، تولید محصولات هواشناسی کشاورزی و ارسال گزارشات روزانه بخشی از شاخص‌های این ارزیابی است.
 
وی با بیان اینکه هواشناسی کشاورزی نقش مهمی در تامین امنیت تولید غذا در کشور دارد، افزود: هواشناسی کشاورزی از مراکز مهم سازمان هواشناسی کشور است که با تولید محصولات مختلف، مشارکت زیادی در تامین امنیت تولید غذا و افزایش بهره‌وری تولید محصولات کشاورزی دارد.
 
دیانتی خاطرنشان کرد: ایستگاه هواشناسی زهک در سال ۱۳۷۳ با تمرکز بر بخش کشاورزی و ارائه خدمات به این بخش در یکی از قطب‌های کشاورزی شمال سیستان و بلوچستان تأسیس شد.
 
انتهای پیام.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر