آخرین اخبار از وضعیت ویروس کرونا در شمال سیستان و بلوچستان/آزمایش ۵ بیمار مشکوک منفی شد

آخرین اخبار از وضعیت ویروس کرونا در شمال سیستان و بلوچستان/آزمایش ۵ بیمار مشکوک منفی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: مورد مثبتی از وجود ویروس کرونا در بیماران مشکوک گزارش نشده است.


  به گزارش سکایی نیوز-باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور بازار شایعات نیز در بسیاری از شهرهای ایران شنیده می شود.

در همین رابطه در روزهای اخیر موجی از این شایعات در فضای حقیقی و مجازی حوزه سیستان نیز شنیده شده که موجب نگرانی برخی مردم شد.
 

روز گذشته ویدئو چند ثانیه ای از یک بیمار در بیمارستان سید الشهدا زهک منتشر شد که پرسنل اورژانس وی را با لباس محافظت شده انتقال می‌کردند .
 

هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در خصوصگفت: این بیمار مشکوک به ویروس کرونا بود که از زهک به بیمارستان سینا زابل انتقال داده شد.

وی افزود : به طور کل در روزهای اخیر پنج بیمار مشکوک به کرونا داشته ایم که جواب آزمایش همه آنها منفی اعلام شده است.
 

میرزایی خاطرنشان کرد: ویروس کرونا در هوای گرم و هوای بسیار سرد مقاومت کمتری دارد ، گرچه این بحث علمی ثابت نشده است اما شواهد این چنین نشان می دهد.
 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: همه مردم نیازی به استفاده از ماسک ندارند تنها افرادی باید از ماسک استفاده کنند که با فرد مشکوک به بیماری قرار دارند.
 

وی از مردم خواست تا در کمال خونسردی از روبوسی کردن و دست دادن پرهیز کنند و تا حد امکان در محل های پر اجتماع خودداری کنند.
 

وی همچنین بیان داشت: پرسنل دانشگاه علوم پزشکی زابل با توجه به اهمیت این موضوع کنترل مسافران فرودگاه زابل ، اتباع افغانی در مرز میلک و حتی مسافرانی که به صورت شخصی وارد منطقه می شوند را انجام می دهند تا از شیوع این ویروس بتوانند جلوگیری کنند.
 

وی گفت: بیمارستان تنفسی سینا زابل با ۶۴ تخت خواب برای بستری بیماران است که خوشبختانه تست کرونا هیچ یک از افراد مشکوک مثبت اعلام نشده است.
 
 انتهای پیام.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر